Gigantikus Sárkányhajó Világbajnokság várható
Gigantikus Sárkányhajó Világbajnokság várható
Minden idők legnagyobb világbajnokságát rendezi meg a Magyar Sárkányhajó Szövetség idén júlusban Szegeden. Most már elmondható, hogy nem várható, hanem a nevezéseket követően biztosan tudjuk, hogy Magyarországra látogatnak a világ 150 sárkányhajó klubjának legénységei. Minden idők legnagyobb Világbajnokságát rendezheti meg az IDBF (Nemzetközi Sárkányhajó Szövetség), és az MSSZ (Magyar Sárkányhajó Szövetség) idén hazánkban, július 16 - 22 között.
Mint a szövetség elnöke Járosi Péter elmondta, eddig, a nevezés feltételeinek 24 ország 146 klubja felelt meg, de még vannak olyan versenyosztályok, ahol a nemzeti szintű kvalifikáció lezárulását követően, további nevezések várhatók. Aki ebben a mezőnyben bajnok szeretne lenni, annak komolyan fel kell készülnie. Egy példát említve, premier vegyes kategóriában - amely a sport egyik király kategóriája - a jelenlegi nevezési szám tükrében 41 legénységből kell feljutni a csúcsra az 1 - 3 helyezésig mind a három versenytávon (200, 500, 2000 m). Nem kis feladat. Nemzeti szinten is komoly mintát mutat a világbajnokság, hiszen csak Canadából, 21 klub 1500 versenyzője érkezik a világbajnokságra. Azt gondolom, hogy méltán lehetünk büszkék arra, hogy ilyen komoly versenyzői létszám fogadta el a magyar és a nemzetközi szövetség meghívását hazánkba. Külön öröm, de egyben nagy felelősség, hogy a Magyar Sárkányhajó Szövetség fennállásának 20. évében (1998 – 2018) rendezhetjük meg a világ - úgy tűnik - eddigi legnagyobb sárkányhajó versenyét.
További hírek
13.

9. Medencés Sárkányhajó Nyilt Magyar Bajnokság, Szarvas
Február 11.-én kerül megrendezésre az év indító Magyar Bajnokság. Szeretettel várjuk a csapatokat, a nevezés elindult.
Tovább01.

Elkezdődött a jubileumi év
Negyed század a sárkányhajósportban, idén 25 éves a Magyar Sárkányhajó Szövetség! Sárkányhajó sikerekben is gazdag, boldog új évet kívánunk a 2023. évi szezonunk kezdetén! Nagy szeretettel vájunk mindenkit, az év során megrendezésre kerülő eseményeinkre. Az idei hazai és nemzetközi versenyeink, a jubileumi megemlékezés jegyében fognak telni.
TovábbSimi 2023
A Magyar Sárkányhajó Szövetség sportolói, idén a tervek szerint 2023. augusztus 7 - 13 között Pattayaban, Thaiföldön a 16. IDBF Nemzetek Közötti Sárkányhajó Világbajnokságon, 2023. szeptember 7 - 10. között Ravennában, Olaszországban a 19. EDBF Klub Legénység Sárkányhajó Európa - bajnokságon versenyeznek. Így Simi ismét útra kell, hogy elkísérje, segítse a magyar sportolókat a világversenyeken.
További információk